Jeśli lubisz pić kawę, to z pewnością wiesz o tym, że poza jej dziennym smakiem, możesz też wykorzystać ją w sposób praktyczny. O ile natomiast do tej pory nie do końca zdawałaś sobie z tego sprawę, zapoznaj się z naszymi propozycjami, a przekonasz się, że warto wykorzystać fusy z kawy do domowej pielęgnacji ciała.

Fusy z kawy – pomoc dla skóry

Peelingi do ciała na bazie fusów z kawy są coraz chętniej wybierane. Można bowiem docenić ich naturalne właściwości i zobaczyć, że skóra faktycznie o wiele lepiej się prezentuje. Kofeina zawarta w kawie odpowiada za stymulację przepływu krwi oraz przynosi efekt wygładzania skóry. Nie wyrzucaj wobec tego fusów od razu do kosza, tylko przekonaj się,
co możesz z nimi zrobić.

Peelingi kawowe do ciała i do twarzy to idealne wyjście dla osób, które marzą o poprawie kondycji skóry. Do podstawowego zabiegu należy użyć:

  • połowy szklanki wyschniętych fusów,
  • 1 szklanki drobnego białego cukru albo soli,
  • połowy szklanki dowolnie wybranego oleju.

Następnie należy przygotować słoik, połączyć wszystkie składniki oraz wymieszać je, potrząsając zamkniętym słoikiem. Taką mieszankę należy przechowywać w suchym miejscu, bez dostępu do światła słonecznego.

Jak używać peelingu z fusów po kawie?

Ten rodzaj peelingu jest dosyć brudzący, wobec czego najlepiej będzie z niego skorzystać
w wannie albo pod prysznicem. Zabieg zaczyna się od zwilżenia skóry, a później użycia niewielkiej ilości peelingu i wcierania okrężnymi ruchami na tułowiu, pośladkach,
rękach i nogach. Po wykonaniu tych czynności peeling spłukuje się. Warto taki peeling zrobić rano, ponieważ kofeina wchłania się przez skórę i wieczorem mogłyby pojawić się problemy z zaśnięciem.

2 Replies to “Jak wykorzystać fusy z kawy – naturalny peeling

  1. Jestem miłośniczką naturalnej pielęgnacji ciała i z miłą chęcią spróbuję wykorzystać ten przepis.

  2. Peeling z fusów? Nie miałam pojęcia, że można je w ten sposób wykorzystać! Teraz już więcej nie będę ich marnować 😉

Comments are closed.